خانه بلاگ فناوری اطلاعات و ارتباطات


نکات کاربردی در Active Directory 468  

نویسنده: پیام حیاتی

شرح چند نکته مفید و کاربردی در هنگام کار با Active Directory

نکات کاربردی در Active Directory

➖نامگذاری NetBIOS :
در صورتیکه قرار است از سرور WINS در شبکه داخلی خود استفاده کنید ، حتما برای نامگذاری سرورهای خود راه حل داشته باشید ، نامگذاری WINS همیشه نکته ای اساسی در تعیین سهولت دسترسی به سرورها خواهد بود. 

➖‏Replication :
بعد از اینکه Active Directory رانصب کردید ، در صورتیکه چندین دامین کنترلر در شبکه دارید حتما Replication و رد و بدل شدن اطلاعات در بین آنها را چک کنید تا دچار مشکل نشود . هرگونه خطا را در این زمینه به سرعت پیگیری کنید.

➖تنظیمات زمان و تاریخ : 
همانطور که میدانید تمامی کامپیوتر های شبکه از طریق سرویس زمان یا همان time به سرور ورود می کنند پس تمهیدات زمانی را نظر بکیرید .اگر شبکه شما دارای NTP سرور هست آنرا به عنوان سرور زمان یا time server در شبکه در نظر بگیرید و به PDC emulator معرفی کنید.


➖‏Global Catalog :
 در یک محیط تک دامینی یا Single Domain همیشه تمامی سرور هایی را که در نقش دامین کنترلر هستند را به عنوان Global Catalog معرفی کنید اما در محیط هایی که چندین دامین مختلف در آن وجود دارد تداخل Infrastructure و Global Catalog سرور ممکن است ساختار شما را دچار مشکل کند پس برای این موارد حتما برنامه ریزی و طراحی نحوه قرار گیری GC را انجام دهید . 

➖‏Functional Level :
برای استفاده از بیشترین امکانات ممکن از سیستم عامل ها می بایست Functional Level های موجود را اصطلاحا Raise کرده و به بالاترین سطح قرار دهید ، توجه کنید که این عمل یک طرفه است و راه برگشتی وجود ندارد ، پس مطمئن شوید که سروری با سیستم عامل ورژن قبلی در شبکه به عنوان Domain Controller فعالیت نمیکند.
نظرات شما