خانه بلاگ web


18 میلیون ایمیل فیشینگ با عنوان COVID-19 375  

نویسنده: پیام حیاتی

مدت زمان مطالعه : 3 دقیقه

گوگل اعلام کرد 18 میلیون ایمیل  فیشینگ را با عنوان COVID-19 تنها در یک روز بلک کرده است.

همچنین  این شرکت به طور روزانه 240 میلیون پیام اسپم COVID-19 را برای نمایش در صندوق ورودی Gmail افراد مسدود می کند.

18 میلیون ایمیل فیشینگ با عنوان COVID-19

Google به مردم در مورد ایمیل هایی با عنوان COVID-19 که در واقع حاوی بدافزار است هشدار می دهد که آنها را نادیده بگیرند. هفته گذشته ، سرویس Gmail این شرکت حدود 18 میلیون ایمیل بدافزار و فیشینگ را در هر روز مسدود کرد.

مدیر محصولات Google اعلام کرد: علاوه بر این بیش از 240 میلیون پیام مربوط به COVID که در واقع عرزنامه می باشند مسدود می شوند.

این پیام ها برای سوء استفاده از ترس عمومی طراحی شده اند. طبق گفته گوگل ، مجرمان سایبری اقدام به ایجاد ایمیل های جعلی کرده اند که وانمود می کنند از طرف سازمان بهداشت جهانی هستند و درخواست کمک مالی می کند. با این حال ، همین ایمیلها نیز به گونه ای طراحی شده اند که شما را در بارگیری یک فایل مخرب برای به دست گرفتن رایانه شما ترغیب کند.

سایر ایمیلها می توانند به عنوان کارکنان فناوری اطلاعات کمپانی شما برای دستکاری در بازدید از پیوند مخرب مربوط به COVID-19 و تأثیر آن در حقوق و دستمزد ، مطرح شوند.

 

خبر خوب این است که Gmail همچنان بیش از 99.9 درصد ایمیل های اسپم و فیشینگ را که سعی در دسترسی به کاربران دارند را مسدود می کند. با این حال ، فیلتر اسپم یک سیستم کامل نیست. 0.1 درصد از 18 میلیون نفر نشان می دهد که هزاران ایمیل مخرب COVID-19 هنوز هر روز به برخی از کاربران Gmail می رسند.

برای دور زدن فیلترهای اسپم ، هکرها به طور معمول ایمیل های خود را با تغییرات کوچک برای فریب Gmail جهت  اجازه دادن پیام ها به صندوق ورودی کاربر انجام می دهند. طبق گفته گوگل ، 63 درصد اسناد مخرب ارسال شده به کاربران Gmail از نظر فنی با کلیه پیوست های بد قبلی تفاوت خواهند داشت.

در پاسخ ، این شرکت یک اسکنر جدید مبتنی بر هوش مصنوعی ایجاد کرده است که می تواند اسناد ایمیل را برای نشانه های رفتارهای مخرب بهتر تجزیه و تحلیل کند. اگر چیزی مضر تشخیص داده شود ، اسکنر به طور خودکار ایمیل را به پوشه هرزنامه شما منتقل می کند.

گوگل از کابران خواسته است تا ایمیل هایی با این عناوین را نادیده بگیرند و لینک هایی که از طریق این ایمیل ها ارسال می شود را باز نکنند.
نظرات شما