خانه بلاگ web


8 نکته ای که برنامه نویسان تازه کار باید بدانند 140  

نویسنده: پیام حیاتی

8 نکته ای که کاش به عنوان یک توسعه دهنده تازه کار می دانستم

8 نکته ای که برنامه نویسان تازه کار باید بدانند

1. از سوال کردن نترسید

پرسیدن احتمالاً یکی از مهمترین مهارت ها برای هر برنامه نویس است. همیشه باید هنگام کار روی یک مشکل یا ویژگی چیز جدیدی یاد بگیرید ، حتی اگر این فقط یک مفهوم جدید باشد که بعداً به کار شما بیاید.

علاوه بر این ، مواردی پیش می آید که با مشکلاتی روبرو شده اید که قبلاً توسط شخص دیگری حل شده است (مانند Stack Overflow). در این موارد از درخواست کمک نترسید! بهتر است 10 دقیقه را به جستجوی گوگل و پرسیدن سوال بپردازید تا اینکه 2 ساعت برای رفع اشکال مسئله ای که شخص دیگری قبلاً حل کرده است ، صرف کنید.

اگر شرکت شما دارای یک برنامه راهنمایی یا انجمن های داخلی است که می توانید در آن سوال هایی بپرسید ، از آنها استفاده کنید! حتی اگر آنها مربوط به پروژه یا تیم خاص شما نباشند ، پرسیدن در مورد مسائل کلی به احتمال زیاد در طولانی مدت به شما کمک می کند.

 

2. نگران سن خدمت نباشید

این احتمالاً مهمترین نقطه این لیست است. ساده است که درگیر ایده ارشدیت شوید و نگران باشید که آیا "به اندازه کافی سابثه کار یا تجربه ندارید" تا یک کار خاص را انجام دهید. در تجربه من چیزی به عنوان "ارشد بودن" برای هر چیزی وجود ندارد. اگر فکر می کنید آماده هستید ، پس بروید و امتحان کنید!

حتی اگر در ابتدا شکست خوردید ، از اشتباهات خود بیاموزید و ادامه دهید. در صورت نیاز همیشه می توانید درخواست کمک کنید. فقط به یاد داشته باشید که سابقه کار کاملا نسبی است. همیشه کسی وجود دارد که از شما تجربه بیشتری دارد ، بنابراین اجازه ندهید که مانع انجام کاری شوید.

 

3. پیش قدم باشید

برای موفقیت در توسعه نرم افزار ، بسیار زیاد به عنوان یک توسعه دهنده جوان ، کمک می کند تا هنگام حل مشکلات یا پیاده سازی ویژگی ها ابتکار عمل را داشته باشید. این بدان معناست که فراتر از آنچه از شما خواسته شده است فراتر رفته و مطمئن شوید که کارها برای اولین بار به درستی انجام شده اند (همچنین بررسی سایر کدهای توسعه دهندگان برای شما آسان تر است)

من شخصاً این روش را مفید می دانم زیرا این امکان را برای من فراهم می کند تا درباره دامنه مشکلی که در آن کار می کنم بیشتر بدانم (که در هنگام کار با پروژه های بزرگ اغلب مورد نیاز است). پرسیدن در این زمان ها نیز می تواند مفید باشد ، زیرا آنها غالباً به بحث درباره دلیل تصمیم گیری های فردی یا اتخاذ رویکردهای خاص منجر می شوند (این ممکن است به هدایت تصمیم گیری در آینده کمک کند).

حتی اگر ایده های شما فوراً اجرا نشوند ، ممکن است به دیگران الهام بخش باشند یا حتی به نسخه های بعدی محصول راه پیدا کنند (قبلاً بارها این اتفاق را دیده ام).

این امر همچنین به اعتماد سازی اعضای تیم شما کمک می کند.

 

4. کد خوب بنویسید

نوشتن کد خوب ، خواندن و مرور کار شما را برای سایر توسعه دهندگان آسان تر می کند (که در طولانی مدت باعث صرفه جویی در وقت می شود). همچنین درک کد بعدی خود را برای شما آسان تر می کند (صرفه جویی در وقت در کوتاه مدت).

اگر قبلاً هرگز مثالی ننوشته اید ، این قسمت دیگری است که می توانید ابتکار عمل را بپذیرید و با خواندن راهکارهای آزمون یا نوشتن چند تست ساده ، در مورد زبان یا چارچوب خود بیشتر بدانید.

 

5. کد بخوانید

این یکی کاملاً واضح است ، اما هنوز هم ضروری است. خواندن کد یک روش عالی برای یادگیری نحوه انجام کارها در پروژه ها و زبان های دیگر است. همچنین به شما این امکان را می دهد که ببینید که توسعه دهندگان هنگام نوشتن نرم افزار با چه مشکلاتی روبرو می شوند ، که به شما در حل مشکلات کمک می کند. 

 

6. از دیگران بیاموزید

این نکته نیز باید واضح باشد ، اما من فکر می کنم از اهمیت کافی برخوردار است که به هر حال می خواستم به آن اشاره کنم. از فرصت ها برای یادگیری از دیگران استفاده کنید! به عنوان مثال ، اگر کسی در سایت Stack Overflow سوالی بپرسد که شما جواب آن را می دانید ، ادامه دهید و به آن پاسخ دهید! همچنین ممکن است دانش خود را با وبلاگ نویسی یا صحبت در نشست ها یا کنفرانس ها به اشتراک بگذارید. حتی اگر پاسخ شما ارتباط مستقیمی با وظایف شغلی شما نداشته باشد ، پاسخ دادن به سوال ها هنوز ارزش دارد ، زیرا هنگام انجام این کار احتمالاً چیز جدیدی یاد می گیرید (این ممکن است به حل مشکلات آینده که پیش می آید نیز کمک کند).

همچنین، مراقب مقالات، فیلم ها، پادکست ها و کتاب هایی باشید که ممکن است با آنچه روی آن کار می کنید مرتبط باشند. اینها اغلب می توانند دلیل تصمیمات خاص و چگونگی بهبود آنها را توضیح دهند.

سرانجام ، کتاب را فراموش نکنید! کتاب ها احتمالاً یکی از بهترین راه ها برای یادگیری چیزهای جدید هستند زیرا به شما اجازه می دهند با سرعت خودتان بخوانید.

 

7. آنچه را یاد می گیرید تمرین کنید

این یک روش عالی برای تقویت دانش شما در مورد یک موضوع است ، و همچنین یک روش آسان برای نشان دادن آنچه شما آموخته اید به دیگران (مانند مصاحبه کنندگان یا کارفرمایان) است. به عنوان مثال می توانید برخی از پروژه های عملی JavaScript را شروع کنید.

اگر روی یک پروژه بزرگ کار می کنید ممکن است کمی دشوارتر باشد ، اما هنوز فرصت هایی برای تمرین آنچه می آموزید وجود دارد. به عنوان مثال ، شاید بتوانید برخی از ویژگی ها را با استفاده از آخرین فناوری که شرکت شما تازه شروع به استفاده از آن کرده است ، پیاده سازی کنید. در غیر این صورت ، می توانید برخی از ویژگی های کوچک را با استفاده از این فناوری جدید و به اشتراک گذاری آن با اعضای تیم خود امتحان کنید.

نکته این است که حتی اگر قادر به استفاده از چیزهای جدید در محل کار خود نباشید ، فرصت های زیادی خارج از کار وجود دارد که می توانید آموخته های خود را به نمایش بزارید همانند وبلاگ نویسی.

 

8. نگران تجربه نباشید

فکر می کنم این مورد بیشتر در مورد توسعه دهندگان خردسال که اخیراً از دانشگاه یا Bootcamp فارغ التحصیل شده اند ، اعمال می شود. برای توسعه دهندگان خردسال که تازه فارغ التحصیل شده اند بسیار آسان است که به جای تمرکز بر یادگیری چیزهای جدید و توسعه مهارت های خود ، روی ساخت رزومه خود و کسب تجربه "سطح عالی" تمرکز کنند.

با این حال ، این رویکرد همیشه در طولانی مدت خوب جواب نمی دهد زیرا منجر به این می شود که توسعه دهندگان خردسال سعی کنند کارهایی را انجام دهند که هنوز برای آنها آماده نیستند (و پس از ناکامی ناامید شوند).

درعوض ، من توصیه می کنم روی یادگیری چیزهای جدید تمرکز کنید. در صورت وجود ، از فرصت ها برای ایجاد مهارت های خود استفاده کنید و در هنگام مصاحبه به خود نسبت به سایر نامزدها برتری دهید (حتی اگر مستقیماً به پیشنهاد کاری منجر نشوند).

فقط نگران این باشید که آیا چیزی به شما کمک می کند توسعه دهنده بهتری شوید یا نه!

 

حرف آخر

توسعه دهندگان آماتور یا جدید باید واقعاً بر اصول برنامه نویسی و ساخت پروژه ها تمرکز کرده و در عین حال مهارت های حل مسئله خود را نیز ارتقا دهند. این به شما کمک می کند با گذشت زمان به یک توسعه دهنده بهتر تبدیل شوید.

 

منبع :
https://medium.com/topic/programming

https://thesmartcoder.dev/things-i-wish-i-knew-as-a-junior-developer/
نظرات شما